Renault chip tuning
Renault Scenic Chip Tuning Değerleri
Renault Scenic için 5 farklı kasa ve 43 motor seçeneğinin yazılım değerleri aşağıda. En yüksek kazanç 2012 -> kasada 2.0 DCI 130 HP motorda: 130 HP'den 180 HP'ye (+50 HP), tork 320 Nm'den 400 Nm'ye çıkıyor.
Renault Scenic 1999 - 2003
| Motor | Orijinal | Stage 1 | Kazanç | Tork | Tork kazancı |
|---|---|---|---|---|---|
| 1.9 DCI 100 HP | 100 HP | 130 HP | +30 HP %30 | 200 → 250 Nm | +50 Nm |
| 1.9 DCI 105 HP | 105 HP | 130 HP | +25 HP %24 | 200 → 250 Nm | +50 Nm |
| 1.9 DTI 102 HP | 102 HP | 135 HP | +33 HP %32 | 200 → 280 Nm | +80 Nm |
| 1.9 DTI 80 HP | 80 HP | 105 HP | +25 HP %31 | 160 → 210 Nm | +50 Nm |
Renault Scenic 2003 - 2006
| Motor | Orijinal | Stage 1 | Kazanç | Tork | Tork kazancı |
|---|---|---|---|---|---|
| 1.4i 16v 98 HP | 98 HP | 108 HP | +10 HP %10 | 127 → 140 Nm | +13 Nm |
| 1.5 DCI 100 HP | 100 HP | 124 HP | +24 HP %24 | 200 → 250 Nm | +50 Nm |
| 1.5 DCI 105 HP | 105 HP | 130 HP | +25 HP %24 | 240 → 300 Nm | +60 Nm |
| 1.5 DCI 80 HP | 80 HP | 107 HP | +27 HP %34 | 185 → 225 Nm | +40 Nm |
| 1.5 DCI 85 HP | 85 HP | 105 HP | +20 HP %24 | 200 → 250 Nm | +50 Nm |
| 1.6i 16v 110 HP | 110 HP | 120 HP | +10 HP %9 | 148 → 165 Nm | +17 Nm |
| 1.6 16v 115 HP | 115 HP | 125 HP | +10 HP %9 | 152 → 168 Nm | +16 Nm |
| 1.9 DCI 115 HP | 115 HP | 155 HP | +40 HP %35 | 270 → 340 Nm | +70 Nm |
| 1.9 DCI 120 HP | 120 HP | 155 HP | +35 HP %29 | 270 → 340 Nm | +70 Nm |
| 1.9 DCI 130 HP | 130 HP | 165 HP | +35 HP %27 | 300 → 370 Nm | +70 Nm |
| 2.0 DCI 150 HP | 150 HP | 180 HP | +30 HP %20 | 340 → 400 Nm | +60 Nm |
| 2.0 Turbo 165 HP | 165 HP | 200 HP | +35 HP %21 | 270 → 320 Nm | +50 Nm |
| 2.0i 16v 136 HP | 136 HP | 146 HP | +10 HP %7 | 191 → 206 Nm | +15 Nm |
Renault Scenic 2006 - 2009
| Motor | Orijinal | Stage 1 | Kazanç | Tork | Tork kazancı |
|---|---|---|---|---|---|
| 1.4i 16v 98 HP | 98 HP | 108 HP | +10 HP %10 | 127 → 140 Nm | +13 Nm |
| 1.5 DCI 105 HP | 105 HP | 130 HP | +25 HP %24 | 240 → 300 Nm | +60 Nm |
| 1.5 DCI 85 HP | 85 HP | 105 HP | +20 HP %24 | 200 → 250 Nm | +50 Nm |
| 1.6i 16v 110 HP | 110 HP | 120 HP | +10 HP %9 | 152 → 165 Nm | +13 Nm |
| 1.9 DCI 130 HP | 130 HP | 165 HP | +35 HP %27 | 300 → 370 Nm | +70 Nm |
| 2.0 DCI 150 HP | 150 HP | 180 HP | +30 HP %20 | 340 → 400 Nm | +60 Nm |
| 2.0 Turbo 165 HP | 165 HP | 200 HP | +35 HP %21 | 270 → 320 Nm | +50 Nm |
| 2.0i 136 HP | 136 HP | 146 HP | +10 HP %7 | 191 → 206 Nm | +15 Nm |
Renault Scenic 2009 - 2012
| Motor | Orijinal | Stage 1 | Kazanç | Tork | Tork kazancı |
|---|---|---|---|---|---|
| 1.4 TCE 130 HP | 130 HP | 160 HP | +30 HP %23 | 190 → 240 Nm | +50 Nm |
| 1.5 DCI 110 HP | 110 HP | 135 HP | +25 HP %23 | 240 → 300 Nm | +60 Nm |
| 1.6 DCI 130 HP | 130 HP | 160 HP | +30 HP %23 | 320 → 380 Nm | +60 Nm |
| 1.6i 16v 110 HP | 110 HP | 120 HP | +10 HP %9 | 152 → 165 Nm | +13 Nm |
| 1.9 DCI 130 HP | 130 HP | 165 HP | +35 HP %27 | 300 → 370 Nm | +70 Nm |
| 2.0 DCI 150 HP | 150 HP | 180 HP | +30 HP %20 | 340 → 400 Nm | +60 Nm |
| 2.0 DCI 160 HP | 160 HP | 200 HP | +40 HP %25 | 380 → 430 Nm | +50 Nm |
| 2.0i 16v 140 HP | 140 HP | 150 HP | +10 HP %7 | 195 → 210 Nm | +15 Nm |
Renault Scenic 2012 ->
| Motor | Orijinal | Stage 1 | Kazanç | Tork | Tork kazancı |
|---|---|---|---|---|---|
| 1.2 TCE 110 HP | 110 HP | 140 HP | +30 HP %27 | 190 → 230 Nm | +40 Nm |
| 1.2 TCE 115 HP | 115 HP | 140 HP | +25 HP %22 | 190 → 230 Nm | +40 Nm |
| 1.2 TCE 130 HP | 130 HP | 140 HP | +10 HP %8 | 205 → 230 Nm | +25 Nm |
| 1.4 TCE 130 HP | 130 HP | 160 HP | +30 HP %23 | 190 → 240 Nm | +50 Nm |
| 1.5 DCI 110 HP | 110 HP | 135 HP | +25 HP %23 | 260 → 300 Nm | +40 Nm |
| 1.6 DCI 130 HP | 130 HP | 160 HP | +30 HP %23 | 320 → 380 Nm | +60 Nm |
| 1.6i 16v 110 HP | 110 HP | 120 HP | +10 HP %9 | 152 → 165 Nm | +13 Nm |
| 2.0 DCI 130 HP | 130 HP | 180 HP | +50 HP %38 | 320 → 400 Nm | +80 Nm |
| 2.0 DCI 150 HP | 150 HP | 180 HP | +30 HP %20 | 340 → 400 Nm | +60 Nm |
| 2.0 DCI 160 HP | 160 HP | 190 HP | +30 HP %19 | 380 → 430 Nm | +50 Nm |
Tablodaki değerler Stage 1 yazılım için tipik sonuçlardır. Aracın kilometresi, bakım geçmişi ve yakıt kalitesi sonucu etkiler. Yazılımdan önce ücretsiz ön kontrol yapıyoruz; mekanik bir sorun varsa önce onu söylüyoruz.