Renault chip tuning
Renault Clio Chip Tuning Değerleri
Renault Clio için 3 farklı kasa ve 32 motor seçeneğinin yazılım değerleri aşağıda. En yüksek kazanç 2012 -> kasada 1.5 DCI 75 HP motorda: 75 HP'den 110 HP'ye (+35 HP), tork 200 Nm'den 245 Nm'ye çıkıyor.
Renault Clio 2001 - 2005
| Motor | Orijinal | Stage 1 | Kazanç | Tork | Tork kazancı |
|---|---|---|---|---|---|
| 1.2i 16v 75 HP | 75 HP | 85 HP | +10 HP %13 | 105 → 120 Nm | +15 Nm |
| 1.4i 16v 98 HP | 98 HP | 107 HP | +9 HP %9 | 127 → 145 Nm | +18 Nm |
| 1.5 DCI 100 HP | 100 HP | 130 HP | +30 HP %30 | 200 → 250 Nm | +50 Nm |
| 1.5 DCI 65 HP | 65 HP | 85 HP | +20 HP %31 | 160 → 200 Nm | +40 Nm |
| 1.5 DCI 70 HP | 70 HP | 90 HP | +20 HP %29 | 160 → 200 Nm | +40 Nm |
| 1.5 DCI 82 HP | 82 HP | 105 HP | +23 HP %28 | 185 → 235 Nm | +50 Nm |
| 1.5 DCI 85 HP | 85 HP | 105 HP | +20 HP %24 | 185 → 235 Nm | +50 Nm |
| 1.6i 16v 110 HP | 110 HP | 120 HP | +10 HP %9 | 148 → 165 Nm | +17 Nm |
| 1.9 DTI 80 HP | 80 HP | 105 HP | +25 HP %31 | 160 → 200 Nm | +40 Nm |
| 3.0i V6 230 HP | 230 HP | 245 HP | +15 HP %7 | 306 → 325 Nm | +19 Nm |
| 3.0i V6 255 HP | 255 HP | 270 HP | +15 HP %6 | 300 → 320 Nm | +20 Nm |
| RS 2.0i 16v 172 HP | 172 HP | 185 HP | +13 HP %8 | 204 → 218 Nm | +14 Nm |
| RS 2.0i 16v 182 HP | 182 HP | 190 HP | +8 HP %4 | 200 → 215 Nm | +15 Nm |
| GT 1.6i 16v 128 HP | 128 HP | 140 HP | +12 HP %9 | 155 → 170 Nm | +15 Nm |
| RS 2.0i 16v 197 HP | 197 HP | 211 HP | +14 HP %7 | 215 → 230 Nm | +15 Nm |
| RS 2.0i 16v 201 HP | 201 HP | 215 HP | +14 HP %7 | 215 → 230 Nm | +15 Nm |
Renault Clio 2005 - 2012
| Motor | Orijinal | Stage 1 | Kazanç | Tork | Tork kazancı |
|---|---|---|---|---|---|
| 1.2 TCE 100 HP | 100 HP | 125 HP | +25 HP %25 | 155 → 200 Nm | +45 Nm |
| 1.2i 16v 75 HP | 75 HP | 85 HP | +10 HP %13 | 105 → 117 Nm | +12 Nm |
| 1.4i 16v 98 HP | 98 HP | 107 HP | +9 HP %9 | 127 → 144 Nm | +17 Nm |
| 1.5 DCI 106 HP | 106 HP | 130 HP | +24 HP %23 | 240 → 300 Nm | +60 Nm |
| 1.5 DCI 110 HP | 110 HP | 130 HP | +20 HP %18 | 240 → 300 Nm | +60 Nm |
| 1.5 DCI 70 HP | 70 HP | 90 HP | +20 HP %29 | 160 → 200 Nm | +40 Nm |
| 1.5 DCI 75 HP | 75 HP | 100 HP | +25 HP %33 | 180 → 240 Nm | +60 Nm |
| 1.5 DCI 86 HP | 86 HP | 110 HP | +24 HP %28 | 200 → 260 Nm | +60 Nm |
| 1.5 DCI 90 HP | 90 HP | 110 HP | +20 HP %22 | 200 → 260 Nm | +60 Nm |
Renault Clio 2012 ->
| Motor | Orijinal | Stage 1 | Kazanç | Tork | Tork kazancı |
|---|---|---|---|---|---|
| 0.9 TCE 90 HP | 90 HP | 110 HP | +20 HP %22 | 135 → 175 Nm | +40 Nm |
| 1.2 TCE 120 HP | 120 HP | 140 HP | +20 HP %17 | 190 → 240 Nm | +50 Nm |
| 1.2 TCE 90 HP | 90 HP | 105 HP | +15 HP %17 | 135 → 160 Nm | +25 Nm |
| 1.2i 16v 75 HP | 75 HP | 85 HP | +10 HP %13 | 105 → 117 Nm | +12 Nm |
| 1.5 DCI 75 HP | 75 HP | 110 HP | +35 HP %47 | 200 → 245 Nm | +45 Nm |
| 1.5 DCI 90 HP | 90 HP | 110 HP | +20 HP %22 | 220 → 245 Nm | +25 Nm |
| RS 1.6T 200 HP | 200 HP | 220 HP | +20 HP %10 | 240 → 300 Nm | +60 Nm |
Tablodaki değerler Stage 1 yazılım için tipik sonuçlardır. Aracın kilometresi, bakım geçmişi ve yakıt kalitesi sonucu etkiler. Yazılımdan önce ücretsiz ön kontrol yapıyoruz; mekanik bir sorun varsa önce onu söylüyoruz.