Volvo chip tuning
Volvo V40 Chip Tuning Değerleri
Volvo V40 için 3 farklı kasa ve 22 motor seçeneğinin yazılım değerleri aşağıda. En yüksek kazanç 2012 - 2015 kasada 1.6 T2 120 HP motorda: 120 HP'den 200 HP'ye (+80 HP), tork 240 Nm'den 300 Nm'ye çıkıyor.
Volvo V40 1998 - 2004
| Motor | Orijinal | Stage 1 | Kazanç | Tork | Tork kazancı |
|---|---|---|---|---|---|
| 1.9 TD 90 HP | 90 HP | 110 HP | +20 HP %22 | 176 → 220 Nm | +44 Nm |
| 1.9D 102 HP | 102 HP | 127 HP | +25 HP %25 | 215 → 290 Nm | +75 Nm |
| 1.9D 115 HP | 115 HP | 145 HP | +30 HP %26 | 265 → 320 Nm | +55 Nm |
| 1.9D 95 HP | 95 HP | 115 HP | +20 HP %21 | 190 → 240 Nm | +50 Nm |
| 2.0T 160 HP | 160 HP | 195 HP | +35 HP %22 | 230 → 290 Nm | +60 Nm |
| 2.0T 165 HP | 165 HP | 195 HP | +30 HP %18 | 240 → 290 Nm | +50 Nm |
| T4 200 HP | 200 HP | 235 HP | +35 HP %18 | 300 → 350 Nm | +50 Nm |
Volvo V40 2012 - 2015
| Motor | Orijinal | Stage 1 | Kazanç | Tork | Tork kazancı |
|---|---|---|---|---|---|
| 1.6 D2 115 HP | 115 HP | 140 HP | +25 HP %22 | 270 → 320 Nm | +50 Nm |
| 1.6 T2 120 HP | 120 HP | 200 HP | +80 HP %67 | 240 → 300 Nm | +60 Nm |
| 1.6 T3 150 HP | 150 HP | 200 HP | +50 HP %33 | 240 → 300 Nm | +60 Nm |
| 1.6 T4 180 HP | 180 HP | 200 HP | +20 HP %11 | 240 → 300 Nm | +60 Nm |
| 2.0 D3 150 HP | 150 HP | 200 HP | +50 HP %33 | 350 → 450 Nm | +100 Nm |
| 2.0 D4 177 HP | 177 HP | 200 HP | +23 HP %13 | 400 → 450 Nm | +50 Nm |
| 2.0 D4 190 HP | 190 HP | 210 HP | +20 HP %11 | 400 → 450 Nm | +50 Nm |
| 2.0 T4 180 HP | 180 HP | 235 HP | +55 HP %31 | 300 → 350 Nm | +50 Nm |
| 2.0 T5 213 HP | 213 HP | 235 HP | +22 HP %10 | 300 → 350 Nm | +50 Nm |
| 2.5 T5 254 HP | 254 HP | 285 HP | +31 HP %12 | 360 → 405 Nm | +45 Nm |
Volvo V40 2015 ->
| Motor | Orijinal | Stage 1 | Kazanç | Tork | Tork kazancı |
|---|---|---|---|---|---|
| 1.6 T2 122 HP | 122 HP | 190 HP | +68 HP %56 | 220 → 320 Nm | +100 Nm |
| 2.0 D2 120 HP | 120 HP | 200 HP | +80 HP %67 | 280 → 450 Nm | +170 Nm |
| 2.0 D3 150 HP | 150 HP | 200 HP | +50 HP %33 | 320 → 420 Nm | +100 Nm |
| 2.0 D4 190 HP | 190 HP | 230 HP | +40 HP %21 | 400 → 500 Nm | +100 Nm |
| 2.0 T3 152 HP | 152 HP | 190 HP | +38 HP %25 | 250 → 340 Nm | +90 Nm |
Tablodaki değerler Stage 1 yazılım için tipik sonuçlardır. Aracın kilometresi, bakım geçmişi ve yakıt kalitesi sonucu etkiler. Yazılımdan önce ücretsiz ön kontrol yapıyoruz; mekanik bir sorun varsa önce onu söylüyoruz.