Volvo chip tuning
Volvo S80 Chip Tuning Değerleri
Volvo S80 için 3 farklı kasa ve 30 motor seçeneğinin yazılım değerleri aşağıda. En yüksek kazanç 2006 - 2011 kasada 2.0 T 203 HP motorda: 203 HP'den 270 HP'ye (+67 HP), tork 300 Nm'den 420 Nm'ye çıkıyor.
Volvo S80 1998 - 2006
| Motor | Orijinal | Stage 1 | Kazanç | Tork | Tork kazancı |
|---|---|---|---|---|---|
| 2.4 D5 163 HP | 163 HP | 195 HP | +32 HP %20 | 340 → 420 Nm | +80 Nm |
| 2.4D 130 HP | 130 HP | 195 HP | +65 HP %50 | 280 → 420 Nm | +140 Nm |
| 2.4i 140 HP | 140 HP | 170 HP | +30 HP %21 | 220 → 235 Nm | +15 Nm |
| 2.4T 200 HP | 200 HP | 230 HP | +30 HP %15 | 285 → 350 Nm | +65 Nm |
| 2.5D 140 HP | 140 HP | 175 HP | +35 HP %25 | 290 → 330 Nm | +40 Nm |
| 2.5T 210 HP | 210 HP | 240 HP | +30 HP %14 | 320 → 385 Nm | +65 Nm |
| T6 272 HP | 272 HP | 320 HP | +48 HP %18 | 380 → 430 Nm | +50 Nm |
Volvo S80 2006 - 2011
| Motor | Orijinal | Stage 1 | Kazanç | Tork | Tork kazancı |
|---|---|---|---|---|---|
| 1.6D 109 HP | 109 HP | 135 HP | +26 HP %24 | 240 → 290 Nm | +50 Nm |
| 2.0 D3 163 HP | 163 HP | 185 HP | +22 HP %13 | 400 → 450 Nm | +50 Nm |
| 2.0 T4 180 HP | 180 HP | 200 HP | +20 HP %11 | 240 → 300 Nm | +60 Nm |
| 2.0 T5 240 HP | 240 HP | 270 HP | +30 HP %13 | 320 → 420 Nm | +100 Nm |
| 2.0D 136 HP | 136 HP | 172 HP | +36 HP %26 | 320 → 400 Nm | +80 Nm |
| 2.0 T 203 HP | 203 HP | 270 HP | +67 HP %33 | 300 → 420 Nm | +120 Nm |
| 2.4 D5 185 HP | 185 HP | 205 HP | +20 HP %11 | 400 → 450 Nm | +50 Nm |
| 2.4 D5 205 HP | 205 HP | 225 HP | +20 HP %10 | 420 → 460 Nm | +40 Nm |
| 2.4 D 163 HP | 163 HP | 205 HP | +42 HP %26 | 340 → 450 Nm | +110 Nm |
| 2.4 175 HP | 175 HP | 200 HP | +25 HP %14 | 420 → 460 Nm | +40 Nm |
| 2.5 T 200 HP | 200 HP | 245 HP | +45 HP %23 | 300 → 385 Nm | +85 Nm |
| 2.5 T 231 HP | 231 HP | 245 HP | +14 HP %6 | 340 → 385 Nm | +45 Nm |
| T6 285 HP | 285 HP | 305 HP | +20 HP %7 | 400 → 470 Nm | +70 Nm |
| T6 304 HP | 304 HP | 335 HP | +31 HP %10 | 440 → 500 Nm | +60 Nm |
Volvo S80 2012 ->
| Motor | Orijinal | Stage 1 | Kazanç | Tork | Tork kazancı |
|---|---|---|---|---|---|
| 1.6 D2 115 HP | 115 HP | 140 HP | +25 HP %22 | 270 → 320 Nm | +50 Nm |
| 2.0 D3 136 HP | 136 HP | 185 HP | +49 HP %36 | 350 → 450 Nm | +100 Nm |
| 2.0 D3 163 HP | 163 HP | 185 HP | +22 HP %13 | 400 → 450 Nm | +50 Nm |
| 2.0 D4 163 HP | 163 HP | 185 HP | +22 HP %13 | 400 → 450 Nm | +50 Nm |
| 2.0 D4 181 HP | 181 HP | 200 HP | +19 HP %10 | 400 → 450 Nm | +50 Nm |
| 2.0 T4 180 HP | 180 HP | 200 HP | +20 HP %11 | 240 → 300 Nm | +60 Nm |
| 2.0 T5 240 HP | 240 HP | 270 HP | +30 HP %13 | 320 → 420 Nm | +100 Nm |
| 2.4 D5 215 HP | 215 HP | 230 HP | +15 HP %7 | 420 → 470 Nm | +50 Nm |
| T6 304 HP | 304 HP | 330 HP | +26 HP %9 | 440 → 495 Nm | +55 Nm |
Tablodaki değerler Stage 1 yazılım için tipik sonuçlardır. Aracın kilometresi, bakım geçmişi ve yakıt kalitesi sonucu etkiler. Yazılımdan önce ücretsiz ön kontrol yapıyoruz; mekanik bir sorun varsa önce onu söylüyoruz.