Volkswagen chip tuning
Volkswagen Polo Chip Tuning Değerleri
Volkswagen Polo için 5 farklı kasa ve 44 motor seçeneğinin yazılım değerleri aşağıda. En yüksek kazanç 2009 - 2014 (6R) kasada 2.0 TSI 220 HP motorda: 220 HP'den 300 HP'ye (+80 HP), tork 350 Nm'den 420 Nm'ye çıkıyor.
Volkswagen Polo 1999 - 2001 (6N2)
| Motor | Orijinal | Stage 1 | Kazanç | Tork | Tork kazancı |
|---|---|---|---|---|---|
| 1.4 TDI 75 HP | 75 HP | 95 HP | +20 HP %27 | 195 → 245 Nm | +50 Nm |
| 1.4 TDI 16v 100 HP | 100 HP | 110 HP | +10 HP %10 | 126 → 140 Nm | +14 Nm |
| 1.4i 16v 75 HP | 75 HP | 85 HP | +10 HP %13 | 126 → 140 Nm | +14 Nm |
| 1.6i 16v GTI 125 HP | 125 HP | 138 HP | +13 HP %10 | 152 → 170 Nm | +18 Nm |
| 1.9 SDI 64 HP | 64 HP | 75 HP | +11 HP %17 | 125 → 145 Nm | +20 Nm |
Volkswagen Polo 2001 - 2005 (9N)
| Motor | Orijinal | Stage 1 | Kazanç | Tork | Tork kazancı |
|---|---|---|---|---|---|
| 1.4 TDI 175 HP | 75 HP | 95 HP | +20 HP %27 | 195 → 245 Nm | +50 Nm |
| 1.4i 16v 100 HP | 100 HP | 110 HP | +10 HP %10 | 126 → 140 Nm | +14 Nm |
| 1.4i 16v 75 HP | 75 HP | 85 HP | +10 HP %13 | 126 → 140 Nm | +14 Nm |
| 1.9 SDI 64 HP | 64 HP | 75 HP | +11 HP %17 | 125 → 145 Nm | +20 Nm |
| 1.9 TDI 100 HP | 100 HP | 130 HP | +30 HP %30 | 240 → 300 Nm | +60 Nm |
| 1.9 TDI 130 HP | 130 HP | 165 HP | +35 HP %27 | 320 → 370 Nm | +50 Nm |
Volkswagen Polo 2005 - 2009 (9N3)
| Motor | Orijinal | Stage 1 | Kazanç | Tork | Tork kazancı |
|---|---|---|---|---|---|
| 1.4 TSI BLUE GT | 140 HP | 180 HP | +40 HP %29 | 250 → 320 Nm | +70 Nm |
| 1.4 FSI 85 HP | 85 HP | 95 HP | +10 HP %12 | 130 → 145 Nm | +15 Nm |
| 1.4 TDI 70 HP | 70 HP | 90 HP | +20 HP %29 | 155 → 200 Nm | +45 Nm |
| 1.4 TDI 80 HP | 80 HP | 100 HP | +20 HP %25 | 195 → 245 Nm | +50 Nm |
| 1.4 TDI Bluemotion 80 HP | 80 HP | 100 HP | +20 HP %25 | 190 → 245 Nm | +55 Nm |
| 1.4i 16v 100 HP | 100 HP | 110 HP | +10 HP %10 | 126 → 140 Nm | +14 Nm |
| 1.4i 16v 80 HP | 80 HP | 90 HP | +10 HP %13 | 132 → 146 Nm | +14 Nm |
| 1.6i 16v 105 HP | 105 HP | 115 HP | +10 HP %10 | 126 → 140 Nm | +14 Nm |
| 1.8 T GTI 150 HP | 150 HP | 190 HP | +40 HP %27 | 220 → 320 Nm | +100 Nm |
| 1.8 T GTI 180 HP | 180 HP | 210 HP | +30 HP %17 | 235 → 330 Nm | +95 Nm |
| 1.9 TDI 100 HP | 100 HP | 130 HP | +30 HP %30 | 240 → 300 Nm | +60 Nm |
| 1.9 TDI 130 HP | 130 HP | 165 HP | +35 HP %27 | 310 → 370 Nm | +60 Nm |
Volkswagen Polo 2009 - 2014 (6R)
| Motor | Orijinal | Stage 1 | Kazanç | Tork | Tork kazancı |
|---|---|---|---|---|---|
| 1.2 TS 105 HP | 105 HP | 130 HP | +25 HP %24 | 175 → 215 Nm | +40 Nm |
| 1.2 TSI 90 HP | 90 HP | 130 HP | +40 HP %44 | 160 → 215 Nm | +55 Nm |
| 1.2i 12v 60 HP | 60 HP | 67 HP | +7 HP %12 | 108 → 118 Nm | +10 Nm |
| 1.2i 12v 70 HP | 70 HP | 77 HP | +7 HP %10 | 112 → 122 Nm | +10 Nm |
| 1.4 TSI Blue GT 140 HP | 140 HP | 170 HP | +30 HP %21 | 250 → 310 Nm | +60 Nm |
| 1.6 TDI 105 HP | 105 HP | 135 HP | +30 HP %29 | 250 → 310 Nm | +60 Nm |
| 1.6 TDI 75 HP | 75 HP | 135 HP | +60 HP %80 | 195 → 300 Nm | +105 Nm |
| 1.6 TDI 90 HP | 90 HP | 135 HP | +45 HP %50 | 230 → 310 Nm | +80 Nm |
| 2.0 TSI 220 HP | 220 HP | 300 HP | +80 HP %36 | 350 → 420 Nm | +70 Nm |
| GTI 1.4 TSI 180 HP | 180 HP | 200 HP | +20 HP %11 | 250 → 300 Nm | +50 Nm |
Volkswagen Polo 2014 -> (6C)
| Motor | Orijinal | Stage 1 | Kazanç | Tork | Tork kazancı |
|---|---|---|---|---|---|
| 1.0 TSI 110 HP | 110 HP | 140 HP | +30 HP %27 | 200 → 240 Nm | +40 Nm |
| 1.0 TSI 195 HP | 95 HP | 120 HP | +25 HP %26 | 160 → 200 Nm | +40 Nm |
| 1.0i 60 HP | 60 HP | 80 HP | +20 HP %33 | 95 → 100 Nm | +5 Nm |
| 1.0i 75 HP | 75 HP | 80 HP | +5 HP %7 | 95 → 100 Nm | +5 Nm |
| 1.2 TSI 110 HP | 110 HP | 130 HP | +20 HP %18 | 175 → 215 Nm | +40 Nm |
| 1.2 TSI 90 HP | 90 HP | 130 HP | +40 HP %44 | 160 → 215 Nm | +55 Nm |
| 1.4 TDI 105 HP | 105 HP | 125 HP | +20 HP %19 | 250 → 300 Nm | +50 Nm |
| 1.4 TDI 75 HP | 75 HP | 125 HP | +50 HP %67 | 210 → 300 Nm | +90 Nm |
| 1.4 TDI 90 HP | 90 HP | 125 HP | +35 HP %39 | 230 → 300 Nm | +70 Nm |
| 1.4 TSI Blue GT 140 HP | 140 HP | 170 HP | +30 HP %21 | 250 → 320 Nm | +70 Nm |
| 1.8 TSI GTI 192 HP | 192 HP | 220 HP | +28 HP %15 | 350 → 380 Nm | +30 Nm |
Tablodaki değerler Stage 1 yazılım için tipik sonuçlardır. Aracın kilometresi, bakım geçmişi ve yakıt kalitesi sonucu etkiler. Yazılımdan önce ücretsiz ön kontrol yapıyoruz; mekanik bir sorun varsa önce onu söylüyoruz.