Mercedes-Benz chip tuning
Mercedes-Benz Sprinter Chip Tuning Değerleri
Mercedes-Benz Sprinter için 3 farklı kasa ve 17 motor seçeneğinin yazılım değerleri aşağıda. En yüksek kazanç 2010 - 2014 kasada 210/310/510 CDI 95 HP motorda: 95 HP'den 190 HP'ye (+95 HP), tork 250 Nm'den 420 Nm'ye çıkıyor.
Mercedes-Benz Sprinter 2000 - 2010
| Motor | Orijinal | Stage 1 | Kazanç | Tork | Tork kazancı |
|---|---|---|---|---|---|
| 208 / 308 / 408 CDI 82 HP | 82 HP | 125 HP | +43 HP %52 | 200 → 265 Nm | +65 Nm |
| 209 / 309 / 509 CDI 88 HP | 88 HP | 117 HP | +29 HP %33 | 220 → 290 Nm | +70 Nm |
| 210 / 310 CDI 102 HP | 102 HP | 140 HP | +38 HP %37 | 220 → 300 Nm | +80 Nm |
| 211 / 311 / 411 CDI 109 HP | 109 HP | 140 HP | +31 HP %28 | 220 → 300 Nm | +80 Nm |
| 212 / 312 CDI 122 HP | 122 HP | 150 HP | +28 HP %23 | 280 → 360 Nm | +80 Nm |
| 213 / 313 / 413 CDI 129 HP | 129 HP | 152 HP | +23 HP %18 | 305 → 365 Nm | +60 Nm |
| 215 / 315 / 515 CDI 150 HP | 150 HP | 182 HP | +32 HP %21 | 330 → 395 Nm | +65 Nm |
| 216 / 316 / 416 CDI 156 HP | 156 HP | 177 HP | +21 HP %13 | 330 → 385 Nm | +55 Nm |
| 218 / 318 / 518 CDI 184 HP | 184 HP | 214 HP | +30 HP %16 | 400 → 505 Nm | +105 Nm |
Mercedes-Benz Sprinter 2010 - 2014
| Motor | Orijinal | Stage 1 | Kazanç | Tork | Tork kazancı |
|---|---|---|---|---|---|
| 210/310/510 CDI 95 HP | 95 HP | 190 HP | +95 HP %100 | 250 → 420 Nm | +170 Nm |
| 213/313/413/513 CDI 129 HP | 129 HP | 190 HP | +61 HP %47 | 305 → 420 Nm | +115 Nm |
| 216/316/416/516 CDI 163 HP | 163 HP | 190 HP | +27 HP %17 | 360 → 420 Nm | +60 Nm |
| 219/319/419/519 CDI 190 HP | 190 HP | 265 HP | +75 HP %39 | 440 → 530 Nm | +90 Nm |
Mercedes-Benz Sprinter 2014 ->
| Motor | Orijinal | Stage 1 | Kazanç | Tork | Tork kazancı |
|---|---|---|---|---|---|
| 210/310/510 BlueTEC 95 HP | 95 HP | 180 HP | +85 HP %89 | 250 → 420 Nm | +170 Nm |
| 213/313/413/513 BlueTEC 129 HP | 129 HP | 180 HP | +51 HP %40 | 305 → 420 Nm | +115 Nm |
| 216/316/416/516 BlueTEC 163 HP | 163 HP | 180 HP | +17 HP %10 | 360 → 420 Nm | +60 Nm |
| 219/319/519 BlueTEC 190 HP | 190 HP | 230 HP | +40 HP %21 | 440 → 500 Nm | +60 Nm |
Tablodaki değerler Stage 1 yazılım için tipik sonuçlardır. Aracın kilometresi, bakım geçmişi ve yakıt kalitesi sonucu etkiler. Yazılımdan önce ücretsiz ön kontrol yapıyoruz; mekanik bir sorun varsa önce onu söylüyoruz.