Saab chip tuning
Saab 9 --5 Chip Tuning Değerleri
Saab 9 --5 için 4 farklı kasa ve 20 motor seçeneğinin yazılım değerleri aşağıda. En yüksek kazanç 2010 - 2011 kasada 2.0 Turbo 220 HP motorda: 220 HP'den 290 HP'ye (+70 HP), tork 350 Nm'den 430 Nm'ye çıkıyor.
Saab 9 --5 1997 - 2001
| Motor | Orijinal | Stage 1 | Kazanç | Tork | Tork kazancı |
|---|---|---|---|---|---|
| 2.0 Turbo 150 HP | 150 HP | 182 HP | +32 HP %21 | 240 → 295 Nm | +55 Nm |
| 2.3 Turbo 170 HP | 170 HP | 200 HP | +30 HP %18 | 280 → 325 Nm | +45 Nm |
| 2.3 Turbo 185 HP | 185 HP | 220 HP | +35 HP %19 | 280 → 340 Nm | +60 Nm |
| 2.3 Turbo 230 HP | 230 HP | 265 HP | +35 HP %15 | 350 → 405 Nm | +55 Nm |
| 3.0 V6 Turbo 200 HP | 200 HP | 245 HP | +45 HP %23 | 310 → 380 Nm | +70 Nm |
Saab 9 --5 2001 - 2005
| Motor | Orijinal | Stage 1 | Kazanç | Tork | Tork kazancı |
|---|---|---|---|---|---|
| 2.0 Turbo 150 HP | 150 HP | 182 HP | +32 HP %21 | 240 → 295 Nm | +55 Nm |
| 2.3 Turbo 185 HP | 185 HP | 220 HP | +35 HP %19 | 280 → 340 Nm | +60 Nm |
| 2.3 Turbo 220 HP | 220 HP | 255 HP | +35 HP %16 | 310 → 365 Nm | +55 Nm |
| 2.3 Turbo 250 HP | 250 HP | 280 HP | +30 HP %12 | 350 → 410 Nm | +60 Nm |
| 3.0 V6 Turbo 200 HP | 200 HP | 245 HP | +45 HP %23 | 310 → 380 Nm | +70 Nm |
Saab 9 --5 2005 - 2010
| Motor | Orijinal | Stage 1 | Kazanç | Tork | Tork kazancı |
|---|---|---|---|---|---|
| 1.9 TiD 150 HP | 150 HP | 180 HP | +30 HP %20 | 320 → 370 Nm | +50 Nm |
| 2.0 Turbo 150 HP | 150 HP | 182 HP | +32 HP %21 | 240 → 295 Nm | +55 Nm |
| 2.3 Turbo 185 HP | 185 HP | 220 HP | +35 HP %19 | 280 → 340 Nm | +60 Nm |
| 2.3 Turbo 220 HP | 220 HP | 255 HP | +35 HP %16 | 310 → 365 Nm | +55 Nm |
| 2.3 Turbo 260 HP | 260 HP | 290 HP | +30 HP %12 | 350 → 410 Nm | +60 Nm |
Saab 9 --5 2010 - 2011
| Motor | Orijinal | Stage 1 | Kazanç | Tork | Tork kazancı |
|---|---|---|---|---|---|
| 1.6 Turbo 180 HP | 180 HP | 210 HP | +30 HP %17 | 230 → 300 Nm | +70 Nm |
| 2.0 TiD 160 HP | 160 HP | 190 HP | +30 HP %19 | 350 → 410 Nm | +60 Nm |
| 2.0 TTiD190 HP | 190 HP | 225 HP | +35 HP %18 | 400 → 480 Nm | +80 Nm |
| 2.0 Turbo 220 HP | 220 HP | 290 HP | +70 HP %32 | 350 → 430 Nm | +80 Nm |
| 2.8 Turbo 300 HP | 300 HP | 340 HP | +40 HP %13 | 400 → 470 Nm | +70 Nm |
Tablodaki değerler Stage 1 yazılım için tipik sonuçlardır. Aracın kilometresi, bakım geçmişi ve yakıt kalitesi sonucu etkiler. Yazılımdan önce ücretsiz ön kontrol yapıyoruz; mekanik bir sorun varsa önce onu söylüyoruz.