Mazda chip tuning
Mazda 6 Chip Tuning Değerleri
Mazda 6 için 3 farklı kasa ve 19 motor seçeneğinin yazılım değerleri aşağıda. En yüksek kazanç 2008 - 2012 kasada 2.2 CiTD 129 HP motorda: 129 HP'den 200 HP'ye (+71 HP), tork 340 Nm'den 460 Nm'ye çıkıyor.
Mazda 6 2003 - 2008
| Motor | Orijinal | Stage 1 | Kazanç | Tork | Tork kazancı |
|---|---|---|---|---|---|
| 1.8i 16v 120 HP | 120 HP | 130 HP | +10 HP %8 | 165 → 180 Nm | +15 Nm |
| 2.0 MZR-CD 120 HP | 120 HP | 170 HP | +50 HP %42 | 310 → 370 Nm | +60 Nm |
| 2.0 MZR-CD 136 HP | 136 HP | 170 HP | +34 HP %25 | 310 → 370 Nm | +60 Nm |
| 2.0 MZR-CD 140 HP | 140 HP | 167 HP | +27 HP %19 | 360 → 410 Nm | +50 Nm |
| 2.0 MZR-CD 143 HP | 143 HP | 170 HP | +27 HP %19 | 360 → 425 Nm | +65 Nm |
| 2.3 DISI Turbo MPS 260 HP | 260 HP | 300 HP | +40 HP %15 | 380 → 440 Nm | +60 Nm |
| 2.5 S-VT 170 HP | 170 HP | 180 HP | +10 HP %6 | 226 → 240 Nm | +14 Nm |
Mazda 6 2008 - 2012
| Motor | Orijinal | Stage 1 | Kazanç | Tork | Tork kazancı |
|---|---|---|---|---|---|
| 2.0 CiTD 140 HP | 140 HP | 170 HP | +30 HP %21 | 330 → 400 Nm | +70 Nm |
| 2.0i 16v 155 HP | 155 HP | 165 HP | +10 HP %6 | 193 → 208 Nm | +15 Nm |
| 2.2 CiTD 129 HP | 129 HP | 200 HP | +71 HP %55 | 340 → 460 Nm | +120 Nm |
| 2.2 CiTD 180 HP | 180 HP | 200 HP | +20 HP %11 | 400 → 460 Nm | +60 Nm |
| 2.2 CiTD 185 HP | 185 HP | 205 HP | +20 HP %11 | 400 → 460 Nm | +60 Nm |
| 2.3 DISI Turbo MPS 260 HP | 260 HP | 305 HP | +45 HP %17 | 380 → 450 Nm | +70 Nm |
| 2.5 S-VT 170 HP | 170 HP | 180 HP | +10 HP %6 | 226 → 240 Nm | +14 Nm |
Mazda 6 2013 ->
| Motor | Orijinal | Stage 1 | Kazanç | Tork | Tork kazancı |
|---|---|---|---|---|---|
| 2.0 SkyActiv-G 145 HP | 145 HP | 175 HP | +30 HP %21 | 210 → 230 Nm | +20 Nm |
| 2.0 SkyActiv-G 165 HP | 165 HP | 175 HP | +10 HP %6 | 210 → 230 Nm | +20 Nm |
| 2.2 SkyActiv-D 150 HP | 150 HP | 210 HP | +60 HP %40 | 380 → 480 Nm | +100 Nm |
| 2.2 SkyActiv-D 175 HP | 175 HP | 210 HP | +35 HP %20 | 420 → 480 Nm | +60 Nm |
| 2.5 SkyActiv-G 192 HP | 192 HP | 205 HP | +13 HP %7 | 256 → 270 Nm | +14 Nm |
Tablodaki değerler Stage 1 yazılım için tipik sonuçlardır. Aracın kilometresi, bakım geçmişi ve yakıt kalitesi sonucu etkiler. Yazılımdan önce ücretsiz ön kontrol yapıyoruz; mekanik bir sorun varsa önce onu söylüyoruz.